18.09.2019 13:48

Rakovina konečníku a tlustého střeva

Rakovina konečníku a tlustého střeva patří mezi velmi časté zhoubné onemocnění. České republice patří první místo v mužích a deváté v ženách na světě v rakovině tlustého střeva a konečníku v přepočtu na 100 000 obyvatel.  Nejčastěji výskyt je ve věku mezi 40-65 lety života. Onemocnění vykazuje vysokou mortalitu (úmrtnost), až 4000 lidí za rok, i když v počátečních stádiích je onemocnění léčitelné.

 

Přesná příčinu vzniku rakoviny konečníku a tlustého střeva není známá, poznáme ale rizikové faktory, které se na její vzniku podílejí. Mezi ně patří přejídání se, obezita, nadměrný přísun některých typů potravin (tuky, bílkoviny, alkohol, sůl), nedostatek některých látek v potravě (vláknina, ovoce, zelenina, nedostatek vitamínů, minerálů a výživných látek), škodlivé látky (aflatoxin), škodliviny, které se dostávají do potravin v průběhu jejich výroby (produkty spalování při grilování, uzení, zůstatky hnojiv), nezanedbatelné je kouření a nadměrné pití alkoholu.

 

V květnu 2002 výzkum indol-3-karbinolu prvně ukázal, že tato látka přesahuje hranice svého působení až k nádorům tlustého střeva. Sledování proliferace nádorových buněk tlustého střeva se zjistilo, že indol-3-karbinol výrazně zredukoval buňkovou proliferaci v těchto buňkách.