2020-10-08 15:14:11

Královna rostlin pro trávicí trakt!

Čaga a její vliv na trávicí trakt

Špatné trávení bývá důvodem v řadě závažných onemocnění. Ať už jde o špatnou životosprávu, neustále pojídání nezdravých polotovarů či popíjení sycených a přeslazených nápojů, nesprávná péče o své trávení může vést k poškození trávicího systému. Pro ty, kteří o své zdraví dbají tady je čaga - sibiřská houba, která pozitivně ovlivňuje trávicí trakt a nejen jej!

Královna rostlin

Mezi čínskými léčiteli byla tato houba označována za královnu všech rostlin. Lze ji nalézt především v chladnějších klimatických podmínkách, kde parazituje na kůře břízy. Její vzhled je opravdu neatraktivní - černé části, podobající se na spálené uhlí. Na druhé straně je však její vzhled kompenzován takovým obsahem zdraví prospěšných látek, že by jí mohla závidět kterákoli rostlina či bylina.

Čaga je obrovským zdrojem vitamínů B1 (tiahmín), B2 (riboflavin), B5 (kyselina pantothenová), B6 (pyridoxin), B9 (kyselina listová), D3 (cholekalciferol) a také K1 (fylochinon). Dále je v ní možnost najít minerální látky jako draslík, křemík, železo, hliník, vápník, hořčík, sodík, zinek, měď či dokonce mangan. Aby toho nebylo málo, přítomny jsou i fenoly, melanin, aminokyseliny, antioxidanty a kyselina betulinová s protinádorovými účinky.

Pozitivní vliv na trávicí trakt

V lidovém léčitelství byla Čaga používána zejména při problémech se žaludkem a trávicím traktem. Dnešní, modernější medicína, ji pro tento účel využívá i nadále. Dlouhodobé testování a používání v praxi prokázalo, že Čaga má silné protinádorové účinky, přičemž výrazné účinky je vidět zejména při terapii při problémech s trávicím traktem.

Další pozitivní výsledky Čaga prokázala při chronickém zánětu žaludku a žaludečních vředech, onemocnění jater či sleziny. Čaga je také pomocným prostředkem při léčbě Crohnovy choroby, která postihuje stěny trávicí soustavy a způsobuje chronický zánět, či ulcerózní kolitidě, která způsobuje onemocnění tlustého střeva.

Pomocník při boji s rakovinou žaludku

Čaga je mimořádně silným pomocníkem proti rakovinným a nádorovým onemocněním a také velmi účinným pomocníkem při chemoterapii a ozařování. Působí antibakteriálně, antizánětlivě, antivirově, detoxikačně a také stimuluje imunitní systém a snižuje pravděpodobnost onemocnění a infekcí v organismu. I díky těmto vlastnostem se na Ruských klinikách běžně používá jako lék proti rakovině žaludku a žaludečním vředům.

Jak bylo prokázáno Finskem a Ruskem vědeckými studiemi v roce 1958, tato houba "prokazuje pozitivní efekt při boji s rakovinou měchýře, jater a žaludku." (Reference ke studiím http://www.chagamushroom.com/chaga_medical_research.htm).

Prevence proti trávicím problémům

Příznaky trávicích problémů nelze ignorovat. Mezi nejčastější patří křeče, nevolno po jídle, častá návštěva toalety či problémy s vyprazdňováním. Objevit se mohou i problémy s koncentrací, krvácení z nosu či bolesti svalů a únava těla.

Trávicí systém v těle je komplikovaný a komplexní, proto vyžaduje správnou péči. Pro prevenci před problémy zmíněnými v tomto článku doporučujeme využít sílu přírody - zrzouna šikmého, houbu nazývanou i Čaga.