Zatočte s ženskými problémy s přírodními bylinkami

Články a štúdie

03. května 2022

Mnoho žen se v současnosti potýká s vážnými gynekologickými problémy. Od častých zánětů, přes pohlavní choroby až po hormonální problémy a cysty.

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 28. novembra 2018 11:30

Moderní doba s sebou přinesla také množství náporu na organismus, přičemž ženy mají větší predispozice k problémům tohoto charakteru, než muži. Při některých gynekologických problémech není třeba ihned sáhnout po lécích. Některé lze řešit i pomocí bylinek nebo výživových doplňků. Vždy je však třeba zdravotní stav konzultovat s lékařem. V některých případech stojí za ženskými problémy nervová onemocnění, někdy nevhodný výběr partnera či jiné okolnosti. Aby jim ženy předcházely, měly by věnovat pozornost především zdravému stravování a životosprávě. Rostlinná říše však má pro nepřipravené mnoho magických bylin, které rozhodně stojí za zvážení.

Heřmánek heřmánkový – působí protizánětlivě a dezinfekčně na ženské problémy. Urychluje hojení ran v této oblasti a také má výrazný močopudný účinek a napomáhá při menstruačních křečích.

Kontryhel lékařský se nazývá také rostlina „žen“. Napomáhá při mnoha ženských onemocněních. Posiluje dělohu, čímž zvyšuje pravděpodobnost početí, snižuje riziko potratu. Zastavuje ženské krvácení, prospívá proti menstruačním křečím, výtokům, zánětům vaječníků, proti menopauze také. Utišuje nervovou soustavu, pomáhá k dobrému a zdravému spánku, čistí krev.

Fenykl je perfektní a užitečná bylinka pro nepravidelný menstruační cyklus a také působí proti krvácení. Šalvěj lékařská kromě zánětů v krku, pomáhá i na problémy související s potencí a někdy působí jako afrodiziakum. Také je nápomocná i při problémech s menopauzou. Třeba s ní však zacházet opatrně. V neposlední řadě je zde hloh obyčejný a mateřídouška.

Jak se říká, příroda je mocná čarodějka az ní pochází i výživový doplněk INDONAL WOMAN®, který obsahuje doporučenou denní dávku látky Indol-3-carbinol. Ta je obvykle přírodním extraktem z brokolice a další košťálové zeleniny (zelí, kedluben, květák). Díky svému unikátnímu bylinnému složení ovlivňuje zdraví ženy příznivě zejména v období klimakteria a napomáhá udržovat hormonální rovnováhu u žen, pomáhá při změnách tkáně na děložním čípku a měkkých, hormonálně závislých tkání jako děloha, vaječníky, prsa.

 

V jeho prospěch hovoří také účinky na zmírnění tlaku a bolesti v prsou během i mimo menstruaci, nabuzuje imunitu a napomáhá odstraňovat volné radikály. Vědecké studie potvrzují, že (I3C), který je složkou přípravku INDONAL, ovlivňuje pozitivně hormonální rovnováhu. Více informací naleznete na: www.indonal.eu.

 

https://webmagazin.teraz.sk/zdravie/zatocte-so-zenskymi-problemami-s-pr/9575-clanok.html?mostViewedArticlesGlobalTab=0

Napsat komentář