Co je Moringa?

Články a štúdie

14. února 2024

Co je Moringa?

Moringa (konkrétně Moringa Oleifera) je rychle rostoucí listnatý strom, který může dosáhnout výšky až 12 metrů. Listy jsou nejvýživnější částí rostliny, obsahují 14 vitamínů, 46 antioxidantů, 13 minerálů, 8 esenciálních a 10 neesenciálních aminokyselin.

 

Co je Kanárská moringa?

Moringa Synergie je 100% organická moringa z Kanárských ostrovů. Přírodní odrůda Moringa Oleifera, která se během mnoha botanických generací postupně a nenápadně vyvinula, aby se jí dařilo v bohaté sopečné půdě, průvanu atlantickém ostrovním vzduchu, jedinečném klimatu a pH a obsahu minerálů ve vodních galeriích, hlavně sněžením na hoře Teide. Plantáž se nachází na jihu Tenerife (Španělsko). Pěstuje certifikovanou organickou kanárskou moringu, která je zaručeně čistá a bez kontaminace.

 

Proč se na Kanárských ostrovech vyrábí moringa vysoké kvality?

Za posledních deset let se ukázalo, že Kanárské ostrovy jsou ideálním místem pro pěstování Moringy, zejména Moringy Oleifera. Je to způsobeno kombinací zeměpisné šířky, příznivých hodin slunečního svitu a stability teplot, které zůstávají relativně konstantní ve dne i v noci a během celého roku.

 

Proč je kanárská moringa tak jedinečná?

Moringa, která byla vypěstována na Kanárských ostrovech, je prakticky jedinou Moringou původem z Evropské unie, která je dostupná na trhu. Takže když si koupíte Moringu, trvejte na nejlepší, Moringa Synergia je 100% organická moringa z Kanárských ostrovů nejvyšší kvality.

 

Proč stojí Moringa Synergia víc, než některé jiné značky Moringy?

„Nízkonákladová“ Moringa na trhu pochází ze zemí mimo EU. Nebe v zemích třetího světa, kde je kontaminace ovzduší, vody a půdy běžnou záležitostí, kvůli ekonomickým tlakům, prášek Moringy dovážený z těchto regionů často obsahuje směs mletých listů, kůry a kořenů.

 

Moringa Synergia ekologicky pěstovaná Moringa Oleifera je certifikována EU.

​Moringa Synergia je 100% organicky pěstována v oblasti bez kontaminace vzduchu, vody nebo půdy, bez hnojiv a pesticidů. Je to pravá přírodní Moringa.

Proces vytvoření této vysoce kvalitní moringy však trvá déle a je nákladnější, než výroba moringy průměrné nebo podprůměrné kvality.

Pokud je levnější, než Moringa Synergia, je to pravděpodobně proto, že je méně kvalitní, nečistá, smíšená s jinými látkami nebo pochází ze zemí mimo EU.

 

Kdo by NEMĚL konzumovat Moringu Oleifera?

 • Problémy se štítnou žlázou
 • Diabetes
 • Vysoký krevní tlak
 • Jakýkoli jiný stav, který se léčí léky na ředění krve.

Pokud užíváte speciální léky, poraďte se před užitím přípravku Moringa se svým lékařem.

 

Mám užívat Moringu před jídlem nebo po jídle?

Moringa se může užívat před jídlem, během jídla nebo po jídle.

Pamatujte, že Moringa Oleifera je jídlo, není droga. Moringa Synergie prášek jako takový je ideální pro přidání do salátů, polévek a mnoha dalších jídel, avšak prášek Moringa Oleifera může chutnat dost nahořkle, proto jí nejprve používejte s mírou.

 

Moringa na hubnutí:

 1. Užívejte Moringu před jídlem, aby vám pomohla zhubnout: pokud se snažíte zhubnout, měli byste užít Moringa Synergia s velkou sklenicí vody přibližně 30 minut před hlavním jídlem. To usnadní trávení a také mírně sníží chuť k jídlu.
 2. Moringu užijte těsně před fyzickým cvičením: abyste z cvičení vytěžili to nejlepší, užijte Moringa Synergia přibližně 15 minut před začátkem.
 3. Moringa se používá jako projímadlo: užívaná nalačno může Moringa Oleifera působit jako mírné projímadlo, přičemž po jídle může regulovat trávení.
 4. Užívejte Moringu před a po jídle k regulaci hladiny cukru v krvi: A pokud používáte Moringa Synergia jako součást plánu na snížení hladiny cukru v krvi, užijte polovinu dávky 15 minut před hlavním jídlem a druhou polovinu 15 minut po něm.

 

Pozor! Moringa Synergia je bohatá na živiny, antioxidanty a bioaktivní sloučeniny, které mohou pomoci při regulaci hmotnosti, ale neexistuje žádné magické řešení pro hubnutí. Nejúčinnější je moringa v kombinaci s vyváženou stravou a pravidelným cvičením.

 

Je užívání Moringy Oleifera bezpečné?

Listy Moringy Oleifera jsou podle většiny zdravotnických organizací klasifikovány jako výživná bylina, která má blízko k výživným potravinám, jako je brokolice nebo špenát. Kořeny, kůra, semena a další části rostliny Moringa přijímané ve velkých množstvích mohou způsobit nežádoucí vedlejší účinky. Moringa Synergia obsahuje pouze ekologicky pěstované listy kanárské moringy, absolutně bez přidání nebo smíchání, tudíž užívání Synegia Moringy je 100% bezpečné.

Jak již bylo řečeno, pokud trpíte problémy se štítnou žlázou, cukrovkou, vysokým krevním tlakem nebo jakýmkoli jiným stavem, který se léčí léky na ředění krve, před užitím kapslí Moringy se poraďte se svým lékařem.

 

Jaké jsou výhody užívání Moringy?

Klinické studie a testy naznačují, že Moringa je rostlina s mnoha silnými vlastnostmi, které mohou prospět vašemu zdraví a duševní pohodě. Nejznámějšími výhodami denního užívání Moringy Oleifera jsou kontrola hladiny cukru v krvi, její antioxidační účinky, optimalizace imunitního systému, redukce zánětů, regulace vysokého krevního tlaku a kontrola zadržování tekutin. Nedávné studie také naznačují, že Moringa může zvýšit hladinu energie, pomáhá regenerovat jaterní buňky, pomáhá při kontrole tělesné hmotnosti, zvrátí poškození kůže a působí jako silné afrodiziakum pro všechna pohlaví.

 

Kdy začnu pozorovat účinky užívání Moringy?

Moringa vám prospěje na mnoha úrovních. Některé jsou téměř okamžité, zatímco jiné mohou trvat týdny nebo dokonce měsíce. Například pití čaje Moringa vám dodá energii již po několika minutách, zatímco užívání tobolek Moringa na hubnutí bude trvat nejméně 3 měsíce, než si všimnete výsledků.

 

Zdroje:

 1. Lakshmipriya Gopalakrishnan, Moringa oleifera: Přehled o nutričním významu a jeho medicínském použití. India 2016. Jazyk: English.
 2.  Marcela Vergara-Jimenez, Recenze – Bioaktivní složky v listech Moringa Oleifera chrání před chronickými chorobami. USA 2017. Jazyk: English.
 3. Raimunda Samia, Výzkum postupuje v oblasti vícenásobného využití Moringa oleifera: Udržitelná alternativa pro sociálně opomíjenou populaci. Brazília, 2017. Jazyk: English
 4. Suaib Luqman, Experimentální hodnocení listů a plodů Moringa oleifera z hlediska jejich antistresového, antioxidačního a zachytávacího potenciálu pomocí testů in vitro a in vivo. India 2011. Jazyk: English
 5. Jozef Randriamboavonjy, Kardiální ochranné účinky Moringa oleifera. USA 2016. Jazyk: English
 6. Mohsen Minaiyan, Protizánětlivý účinek  Moringa oleifera. Irán 2013. Jazyk: English
 7. Chandan Kumar Majee, Účinky znečištění ovzduší na Moringa oleifera. India 2017. Jazyk: English
 8. O. Agboola, Bioakumulace těžkých kovů Moringou Oleifera v automobilových dílnách ze tří vybraných místních samospráv. Nigéria 2016. Jazyk: English​
 9. Majambu Mbikay,Terapeutický potenciál listů Moringa oleifera při chronické hyperglykémii a dyslipidemii. Kanada 2012. Jazyk: English
 10. Sidney J. Stohs, Přehled bezpečnosti a účinnosti Moringa oleifera. USA, 2015. Jazyk; English

Napsat komentář