Klimakterium u žen a Indonal FORTE® – první pomoc

Články a štúdie

03. května 2022

Klimakterium je přirozené období v životě ženy, kdy dochází k ukončení cyklické hormonální funkce vaječníků. Přirozeně končí menstruační krvácení i možnost otěhotnět.

Toto období nastává cca od 45 – 55 roku života. Ženy zpočátku toto období nevnímají, ale později se ve většině případů musí postavit tváří v tvář různým fyzickým i psychickým změnám, které je umí pořádně potrápit.

Příznaky

V tomto období se zvyknou objevovat nekontrolovatelné návaly horka, nevolnosti, podrážděnost, nespavost, noční pocení, výkyvy nálad, bolesti hlavy. Lékaři předpokládají, že se to děje nedostatkem estrogenu a progesteronu v těle.

Léčba

Při prvních příznacích a vynechání menstruace v tomto věku je třeba vyhledat pomoc gynekologa, který zhodnotí stav, provede pečlivá vyšetření a nastaví správnou léčbu. Léčba je založena na doplnění hormonů, ale výborným pomocníkem při menopauze je také složení stravy a látka I3C. Má blahodárný účinek na hormonální rovnováhu žen a zvláště příznivě působí v období klimakteria. Některé ženy mohou v případě zájmu také sáhnout po různých potravinových, přírodních náhražkách hormonů, takovými potravinami jsou například sója, ale i různé obiloviny či košťálová zelenina. Hladinu estrogenu mohou zvýšit i potraviny s obsahem bóru či selenu, proto není třeba odmítat ovoce či ryby. Jídelníčkem dokážou ženy statečně zabojovat proti nepříjemnosti zvané „přechod“.

Jak zvládnout klimakterium

Pokud ženy z různých důvodů odmítají hormonální léčbu, mohou sáhnout po přírodních doplňcích stravy. Vynikajícím přírodním doplňkem je Indonal Forte®, který obsahuje doporučenou denní dávku látky I3C – která je vlastně přírodním extraktem z brokolice a další košťálové zeleniny (zelí, kedluben, květák a kukuřice (extrakt z pepře), který zvyšuje bio-využitelnosti hlavních účinných látek I3C a kurkuminového komplexu v organismu. Indol-3-karbinol je schopen kontrolovat aktuální stav hormonálních hladin a nepřetržitě je upravovat zvyšováním nebo naopak potlačováním produkce pohlavních hormonů tak, jejich optimální hladiny. Zajistí, aby nedocházelo v organismu k přílišnému poklesu ani vzestupu hormonálních hladin nebo k jejich kolísání.

Tato příznivá trojkombinace je nápomocná při změnách tkáně na děložním čípku a cystách v prsou a také na potlačení příznaků spojených s klimakteriem. Více se dočtete na www.indonal.eu .

Období klimakteria může být pro množství žen depresivní a komplikované, je třeba si však uvědomit, že to není konec, ale nový začátek. Začátek období, během kterého se ženy konečně mohou věnovat sami sobě a vychutnávat si život plnými doušky! „Nadále však platí, že pravidelná gynekologická vyšetření jsou nejlepší prevencí“, uzavírá gynekoložka MUDr. Ilona Hegerová.

Napsat komentář