Zlepšuje Kurkumin paměť i náladu?!

Články a štúdie

03. května 2022

Studie vědců z roku 2018 z Kalifornské univerzity uvádí, že kurkumin příznivě působí na paměť i náladu u lidí, zejména u těch, kteří s přibývajícím věkem trápí ztráta paměti.

Studie hovoří o účincích kurkuminu na výkonnost paměti u lidí, kteří zatím netrpí demencí, a o jeho potenciálním vlivu na amyloidní plaky a neutrofibrilové spleti, které jsou za následek vznik deformace mozku v případě výskytu Alzheimerovy choroby. Věděli jste, že právě v Indii, která je rodištěm rostliny Kurkumy, je nejméně seniory trpící Alzheimerovou chorobou a že jejich kognitivní schopnosti jsou lepší?

Výzkum se zúčastnilo 40 lidí, kteří měli mírné paměťové poruchy, byli ve věku od 50 do 90 let. Subjektem byly náhodně podávány buď kurkuminové nebo placebo doplňky, 2x denně po dobu 18 měsíců. Na začátku a na konci výzkumu se zjišťoval i obsah kurkuminu v jejich krvi a 30 účastníků podstoupilo také tomografii nebo PET sken, aby bylo možné sledovat vliv kurkuminu na stupeň rozšíření plaků a spletí v jejich mozku.

Účastníci, kteří užívali kurkumin, zaznamenali výrazné zlepšení paměti a schopnosti soustředit se. Subjektem, kterým bylo podáváno placebo, nezaznamenaly žádný rozdíl. V paměťových testech se subjekty užívající kurkumin zlepšily za 18 měsíců zhruba o 28%, subjekty vykazovaly zlepšení nálady. PET sken ukázal výrazné snížení plaků a spletí v amygdalu a hypotalamu, které kontrolují více paměťových a emocionálních funkcí.

ZDROJ:

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180123101908.htm

 

 

Najdete: https://www.indonal.eu/produkt/kurkumin-komplex-forte-piperin

Napsat komentář